Zaloguj przez Facebooka

Chaos

blog

blogarchiwum
Stać bo policja szczela!
napisany: 30.04.2019 · 20:49 · dodał: Chaos · komentarze: 4
Od ponad tygodnia ogrywam se trzecią Mafię i nie mogę wyjść z podziwu jak dobra i paskudna jest ta gra. Nie przeszedłem fabuły jeszcze na tyle, żeby móc napisać długi i nudny referat, dlatego dzisiaj będzie krótko.

I wideowizualnie.

Jednym z lepszych elementów gry Mafia III są bez wątpienia pościgi policyjne. Co prawda funkcjonariusze nie grzeszą inteligencją i najpierw strzelają a dopiero później zadają pytania (tzw. syndrom Vice City), ale emocji podczas pościgów nie brakuje. Zabawa w kotka i myszkę jest naprawdę udana, pomimo kiepskiego prowadzenia pojazdów (łatwiej opanować pojazd grając kontrolerem, niż klawiaturą). Z resztą, sami zobaczcie, poniżej porównanie pościgów w Mafii III i GTA Online. Zgadnijcie w którym poległem.
sdr
napisany 03.05.2019 o godzinie 18:57
zobacz profil autora
> Chociaż 1/4 ekranu zajmuje prędkościomierz, zupełnie nie wiem czemu on może służyć.

Hehe, fuck logic ;p Coś mi się zdaje, że Mafii 4 też się szybko nie doczekamy.
Chaos
napisany 02.05.2019 o godzinie 15:53
zobacz profil autora
Na pierwszy rzut oka wydaje się, że wybrałem niewłaściwe auto do ucieczki. Wszystkie auta prowadzą się praktycznie tak samo, różnią się tylko przyspieszeniem i prędkością maksymalną. Tak kiepski jest model jazdy w tej grze.

Mafia i Mafia II stawiała na realizm. Do tego stopnia, że gdy przekraczało się dozwoloną prędkość i zauważył to akurat gliniarz to zaraz dawał cynk centrali i rozpoczynał się pościg. W trójce tego nie ma, można grzać ile wlezie i gliny nic z tego se nie robią. Chociaż 1/4 ekranu zajmuje prędkościomierz, zupełnie nie wiem czemu on może służyć. Dlatego go wyłączyłem. Mam wrażenie, że twórcy mieli dużo pomysłów, aby trzecia Mafia zrównała z ziemią GTAV pod kątem realizmu, ale ostatecznie brakło czasu na te elementy. Lub kasy. Lub czasu i kasy.
GeeWhiz
napisany 01.05.2019 o godzinie 19:45
zobacz profil autora
Na filmiku nie wygląda to jeszcze najgorzej, trochę przypomina mi L.A. Noire, ale w praktyce może być zapewne gorzej.

Co do fatalnego prowadzenia pojazdów - nigdy nie zapomnę GodFathera 2 czy Scarface. Choć oba tytuły trochę już lat mają, Scarface starszy, to prowadzenie pojazdów, nawet jak na tamte lata było prawdziwą zmorą. W szczególności tyczy się to Człowieka z Blizną, gdzie zbierało się forsę z opanowanych frontów, trzeba było się mocno spieszyć, bo lokalne gangi atakowały twoje inwestycje, a drogi do frontów, gdzie rozrzucone były dolary, były bardzo wąskie. Prawie za każdym razem - nadziałem się na niewidzialny fragment krawężnika czy płotu.

Co do Mafii 3 - nie grałem i bardzo żałuję. Grałem za to sporo w 1-kę i 2-kę i spodobał mi się klimat tamtych lat. Świetna fabuła - tylko mocno okrojona - w szczególności w 2-ce, trochę mnie to zabolało, bo w momencie kiedy zacząłem się coraz bardziej rozkręcać okazało się, że scenariusz ma się już ku końcowi - o dużo za wcześnie.
sdr
napisany 30.04.2019 o godzinie 21:09
zobacz profil autora
No w Mafii pościg został ostatecznie odwołany ;) Ale faktycznie te samochody prowadzi się topornie. Nie wiem czy nie jest w tym trochę zasługi pracy kamery. Sztywna jakaś taka, jakby ją na wysięgniku za samochodem przymocowali :P
wybierz stronę: 1
© 2004 - 2023 GTAthegame NETWORK · All Rights Reserved
Design & Engine by sdr · Content by Chaos · Odsłon 132967 · Wizyt 111376