Zaloguj przez Facebooka

sdr

blog

blogarchiwumgalerialinkikumpleo mnie
Na podglądzie
napisany: 02.10.2021 · 03:08 · dodał: sdr · komentarze: 2

A w październiku 😉


Po krótkiej przerwie nadszedł czas na kolejne zmiany na stronie w shoutboksie, tym razem trzy.

Najbardziej w oczy rzucać się będą z pewnością podglądy linków. Od teraz dla każdego wpisu zawierającego link, system spróbuje wygenerować prosty podgląd w postaci wyróżnionego obrazu oraz tytułu strony docelowej. W zasadzie jest to rozwinięcie funkcjonujących od dłuższego czasu miniatur linkowanych filmów z YouTube'a, dlatego w przypadku obecności we wpisie więcej niż jednego linka, YT będzie faworyzowany. Nowy system wykorzystuje popularny w sieci protokół Open Graph.

Mam nadzieję, że podglądy linków wzbogacą treści, którymi dzielimy się w shoutboksie. Jednocześnie dla osób, które preferują prostotę, w ustawieniach profilu pojawiła się stosowna opcja wyłączająca podglądy 😘

Drugą zmianą, która celuje w poprawienie czytelności w shoutboksie, jest powiększanie wybranych wpisów. Na początek zmiana ta obejmie wyłącznie wpisy składające się z samych emoji (maksymalnie trzech). Podobno obraz może być wart więcej niż tysiąc słów, niech więc będzie dobrze widoczny 😃 A jeśli uważacie, że przydałoby się powiększać nie tylko emoji, dajcie znać w komentarzach.

A, i tak, powiększenie emoji też można wyłączyć w ustawieniach profilu.

Na koniec zmiana nieduża, ale za to... nie można jej wyłączyć 😛 Myślę jednak, że nikomu nie powinna przeszkadzać. Chodzi o ulepszone skróty linków, które dotąd prezentowały się w każdym przypadku tak: (link »). Od dziś te linkujące do popularnych serwisów (oraz wewnątrz GTG) będą opisane stosowną nazwą, np. (reddit »).

Jak zwykle mam nadzieję, że tych kilka usprawnień przypadnie wam do gustu i jak zwykle - to nie koniec 😎

PS Podglądy linków pojawiają się przy nowych wpisach z opóźnieniem.
chaos
napisany 02.10.2021 o godzinie 14:07
zobacz profil autora
No nareszcie!
Toni
napisany 02.10.2021 o godzinie 10:42
zobacz profil autora
Wooohooo! 😎
wybierz stronę: 1
© 2004 - 2022 GTAthegame NETWORK · All Rights Reserved
Design & Engine by sdr · Content by sdr · Wizyt 121341