Zaloguj przez Facebooka

Max_Payne

blog

blogarchiwumgalerialinkikumpleo mnie
Kawa czy herbata?
napisany: 17.05.2007 · 10:49 · dodał: Max_Payne · komentarze: 8
Herbata jest to "napój", który lubią prawie wszyscy. Herbata konkuruje zazwyczaj z kawą, ponieważ są to "napoje" o podobnej "budowie".

Taki tam wstęp byle jaki, ale jest. Dzisiaj pomyślałem sobie: "hmmm, coś u mnie pusto na tym blogu na GTG, trzeba cholera coś napisać, bo mnie wyśmieją, albo zmieszają z błotem!". Dobra. Dzisiejszy temat moich rozmyśleń pochłonęły herbata i kawa. Pije tą gorącą wodę z granulkami codziennie i jakoś nigdy nie doceniałem smaku i klasy jaką reprezentują. Można powiedzieć, że są wszędzie, np. pójdziemy sobie do kumpla, rodziny czy jakiejś kawiarni lub baru i gdy spytamy o szklankę herbaty to prawie zawsze ludzie "przytakują". Ja ze względów zdrowotnych i smakowych wolę jednak herbatę. Te małe, zazwyczaj czarne kuleczki uczestniczą w każdym domu w mojej rodzinie codziennie. Nie ma osoby, która nie pije herbaty chociaż raz dziennie(no, może poza najmłodszymi, którzy mają jeszcze mocno wybredny smak i gust). Hmmm, jak można określić smak herbaty? Sam nie wiem. Smak różni się od "mocy", czyli ilości granulek. Im "słabsza" herbata tym bardziej gorzka i według mnie niesmaczna. Można też słodzić różnymi ilościami cukru. Jak widać smak herbaty jest ciężki do określenia.

Moim ulubionym momentem dnia jest właśnie siedzenie przed komputerem rankiem lub późniejszym wieczorem z mocną herbatą, osłodzoną dwiema łyżeczkami cukru. Ale skoro jestem już przy komputerze to można włączyć jakąś nastrojową muzykę. I tutaj włączam sobie Cool Jazz. Jak ktoś nie wie czym jest Cool Jazz to już tłumaczę. Jest to jeden z rodzai Jazz'u, w którym tempo jest spokojne i powolne. Tempo zazwyczaj wybija wiolonczela lub pianino. Oczywiście to nie wszystko. Wchodzą ze swoimi solówkami często trębacze. Zazwyczaj grając na trąbkach lub saksofonach choć można też się natknąć na klarnet bądź jeszcze inny instrument tego typu. Ale nie tylko trębacze popisują się swoimi umiejętnościami. Wiolonczeliści lub pianiści również często na koncertach pokazują na co ich stać. Ogólnie najlepsze wykonania są z nagrań koncertowych. Cool Jazz pochodzi mniej więcej z lat '50, '60 ubiegłego wieku. Jak ktoś chce posłuchać takiego bardzo Cool Jazz'owego utworu to polecam utwór, który kiedyś polecił mi pewien Pan o pseudonimie mr.chaos. Jest to utwór "Blue in Green" Miles'a Davis'a.

Kiedyś gdy byłem zdenerwowany rzucałem wszystkim i byłem dziki jak lew. Teraz w chwilach złości mogę porównać się do żółwia. Włączam Cool Jazz, robię sobie herbatę i patrzę na ogród bądź siedzę w pokoju i rozmyślam.
Tak, więc polecam wszystkim chociaż trochę zaznać chwili spokoju i zamyślenia najlepiej podczas ciężkiego dnia(wiem, że ciężko, ale warto).
Nono, dobry wieczór.
napisany: 20.04.2007 · 22:16 · dodał: Max_Payne · komentarze: 12 · zamknięty
A więc ledwo co zdołałem uzbierać te 30 doughzów i już mój blog zawitał na serwerze GTATHEGAME.NET. Pisać tutaj pewnie będę nieczęsto, ale i tak jestem elo. Tak, więc trzymać chłopaki, bo uciekną wam ptaki.

MAX MA BLOGAAA!111!!11!1!
JANIEMOGE!11!1!1!11!111!!!!!11!
© 2004 - 2024 GTAthegame NETWORK · All Rights Reserved
Design & Engine by sdr · Content by Max_Payne · Odsłon 14742 · Wizyt 13631