Blog · Archiwum · Galeria
Wypominki #1 i 1/2
napisany: 27.01.2019 · 16:34 · dodał: chaos · komentarze: 3
Nic nie podnosi oglądalności jak cycki. Dlatego zacznę od zagadki.Moi koledzy z pracy twierdzą, że dziewczyna z kalendarza wygląda na 15 lat. Tak naprawdę ma 23. Na ile wygląda mająca 15 lat strona gtathegame.net?

Ok, a teraz powracamy do rozpoczętego na początku miesiąca wspominania i wypominania.

2010: Grand Theft Auto IV jest najchętniej ogrywanym tytułem na platformie Games for Windows Live. Ulala!. Cztery lata później ta znienawidzona przez graczy platfoma miała zginąć na dobre, ale na szczęście tak się nie stało i po dziś dzień możemy uruchomić przygody Niko Bellica w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Wszystko za sprawą istotnych ostatnich paczy. Ale to był combos, ah! Ale to było dobre!

Cytat:


Również w 2010 roku wybucha afera podobna do tej z października 2018, kiedy na kilka dni przed premierą dużego tytułu R* wybiło szambo, że warunki pracy w studiach Rockstar Games są conajmniej ciężkie, wręcz skandaliczne. Pracownicy skarżyli się na wszechobecny crunch (pracę po 12 godzin dziennie 6 dni w tygodniu), brak możliwości skorzystania z urlopu (tego na żądanie też) i brak premii motywacyjnej. W 2018 roku Rockstar pozwolił o całej sprawie wypowiedzieć się własnym pracownikom w internecie, co było według mnie genialnym ruchem PRowym. Okazało się że większość pracowników stanęła murem za pracodawcą. Co prawda praca trwała nawet do 70 godzin w tygodniu, ale nikt nie był zmuszany ani mobbingowany żeby siedzieć w robocie po godzinach. Poniżej jedna z najbardziej wyważonych opinii programisty z Edynburgu.

Phil B @philcsf napisał:

18 paź 2018
Więcej
I have never worked a 100-hour week. Nobody should work a 100-hour week, that's a frankly ridiculous number. I have also never been forced to work overtime, or felt that not doing overtime would in some way impact my career.

Więcej
That isn't saying that overtime doesn't happen. On average, I'll do somewhere between 40 to 45-hour weeks, and that can go up to to around 60 for a week or two when deadlines loom. But this is of my own accord, and part of me being a perfectionist with the work I do.


Osiem lat wcześniej nie było wcale tak kolorowo.... Z tej okazji Patryk zamieścił najkrótszego newsa w historii GTG.

Pod koniec miesiąca dostaliśmy potwierdzenie, że Epizody z Liberty City dostępne będą również na PC. Premiera już 30 marca 2010 z delikatną obsuwą jak zwykle.

W 2011 roku wiało sandałem tak, że na łamach naszego portalu pojawiły się aż 2 newsy. Jest to czarna plama w historii więc nawet publikowanie linka do nich nie ma sensu.

2012: miałbyć ostatnim rokiem w dziejach ludzkości bowiem na grudzień zapowiedziano koniec świata. W styczniu Dawid zapoczątkował cykliczne spotkania multiplayer, a chaos mega konkurs trwający cały rok.

2013: Po raz pierwszy w historii tytuł Grand Theft Auto miał wyjść w polskiej wersji językowej. Zaliczy jednak "małą" obsuwę... ;-)

Taki_Owaki napisał:
Ktokolwiek jest zaskoczony? +++ napisany 31.01.2013 o godzinie 21:03


chaos napisał:
Ja chyba zdążę kupić wielki dom, ożenić się, zrobić i wychować dzieci i ułożyć życie po życiu zanim zagram w najnowszą część GTA. Tak jak ten facet z pierwszego filmu. +++napisany 31.01.2013 o godzinie 16:15


2014 -> patrz akapit 2010.

2015: Użytkownicy starych i nowych konsol już grają, a tymczasem Grand Theft Auto V zalicza kolejny poślizg. Tym razem w drodze na PC. Poznaliśmy też wymagania sprzętowe tego tytułu. Później okazało się, że optymalizacja gry była tak dobra że tytuł odpalał nawet na wiekowych konfiguracjach.


Cholera, chyba znowu zacytowałem sam siebie...

W 2016: statek Rockstar Games North opuścił kapitan Leslie Benzies. Chyba miał dość crunchu.

Zapowiadanego niegdyś przez ważnego gościa z Take2Games dodatku fabularnego do Grand Theft Auto V ani widu, ani słychu. Tymczasem #Online rozrasta się w najlepsze, a scena modderska postanawia oddać hołd Lemmiemu Kilmisterowi, który kopnął w kalendarz.

Rok później w 2017 roku do #Online dodany zostaje kolejny tryb rozgrywki. Przy okazji Rockstar zamyka furtkę dla przenoszących postacie ze starszych konsol.

W 2018 startują nowe cykle wydawnicze na łamach GTG, które ukazują się po dziś dzień. Są to Moda na sukces, Przegląd radosnej twórczości i Rany ale zachlałem, co się stało dla odwiedzających portal raz na miesiąc.

Taki był styczeń na przestrzeni ostatnich 15 lat. Jeżeli pamiętacie coś o czym zapomniałem zachęcam do wypominania w komentarzach. Mam nadzieję, że na kolejny odcinek będziemy czekać znacznie krócej. Na zakończenie losowa dyskusja z shoutboxa.


chaos
napisany 29.01.2019 o godzinie 19:39
zobacz profil autora
Ja to dopiero pisałem jak potrzaskany :)
Roger
napisany 29.01.2019 o godzinie 01:00
zobacz profil autora
Dlaczego ja tak bez sensu ***liłem?
sdr
napisany 28.01.2019 o godzinie 12:23
zobacz profil autora
GTG wygląda na 62 ;)
wybierz stronę: 1
© 2004 - 2019 GTAthegame NETWORK · All Rights Reserved
Engine by sdr · Design & Content by chaos · Odsłon 4804 · Wizyt 3680