sdr

blog

blogarchiwumlinkikumpleo mnie
Enter enter enter enter
napisany: 18.04.2019 · 11:19 · dodał: sdr · komentarze: 1
"Kolejny miesiąc, kolejna aktualizacja GTG" chciałoby się rzec, ale chyba nic z tego. Jakoś rok temu naszła mnie taka refleksja, że posty w shoutboksie czasem robią się mało czytelne kiedy odpowiadamy kilku osobom na raz. Przydałaby się możliwość łamania linii, aby móc ładnie sformatować treść:


Wczoraj w końcu przysiadłem do tego i oto jest: entery w shoutboksie nie są już ignorowane! A przynajmniej nie wszystkie. Znak nowej linii będzie honorowany przed wzmianką użytkownika przy użyciu symbolu "małpy" i będzie można z takiego zabiegu skorzystać tylko 4 razy w treści jednego posta. Skąd ograniczenie? Ano chciałbym uniknąć nadużyć w postaci nadmiernie rozciągniętych w pionie wpisów. W końcu chodzi o czytelność

W związku z nową funkcją zmianie uległ również sposób edycji postów. Nadal można edytować tylko ostatni wpis, ale teraz odbywa się to w tym samym formularzu, z którego wysyłamy nowe. Poprzednia metoda (okienko) nie pozwalała na korzystanie ze znaków nowej linii, a i nie była zbytnio elegancka.

Last, but not least: klikalne nicki w postach. Od teraz użycie "małpy" przed nickiem spowoduje podlinkowanie go do profilu użytkownika. Nie jest to jakieś szczególnie inteligentne rozwiązanie, więc możliwe jest również linkowanie nieistniejących nicków, ale może komuś się przyda.

Z uwagi na fakt, że linkowanie do działania wymaga podania dokładnego nicku, a nie każdemu chce się takowe przepisywać, usprawniłem również szybkie odpowiedzi na posty. Od teraz klikając numer posta, na który chcemy odpowiedzieć, oprócz jego tagu do formularza (w nowej linii, a jak!) wstawiony zostanie również nick autora. Tadam!

Mam nadzieję, że wprowadzone zmiany uprzyjemnią Wam konwersacje w naszym shoutboksie. Jeśli macie inne pomysły na ulepszenia, dajcie znać w komentarzach. Niczego nie obiecuję, ale kto wie, może wkrótce znowu mi się zechce #v6notcomingthisyear

PS Wiecie, że GTG działa już 5555 dni? :P
Toni
napisany 18.04.2019 o godzinie 13:11
zobacz profil autora
Postęp, postęp!
No i pora na kolejne 5555 dni 😎
wybierz stronę: 1
© 2004 - 2019 GTAthegame NETWORK · All Rights Reserved
Design & Engine by sdr · Content by sdr · Wizyt 65424