Zaloguj przez Facebooka

fan_GTA

blog

blogarchiwumgalerialinkikumpleo mnie
Luźne przemyślenia growe
napisany: 27.03.2021 · 18:47 · dodał: fan_GTA · komentarze: 3
Witam wszystkich czytających,

Podczas gry w GTA i nie tylko zacząłem sobie tak rozmyślać o tym i owym.
Generalnie jak większość graczy wie, że V i Max Payne 3 są ze sobą połączone. Może nie w sensie dosłownym, ale V nawiązuje do przygód Max'a i nie mam tu na myśli stroju Michael'a.

Gdy przechodziłem pierwszy raz V, to w fabule przewija się postać pana Martina Madrazo. I tu się pojawiło moje pierwsze skojarzenie - w MP3 była postać, która jest podobna do właśnie pada Madrazo.

Misja na cmentarzu w miejscowości Ludendorff też niejako nawiązuje do trzeciego Max'a. I tu i tu mamy strzelaninę na cmentarzu. Nawet jest taki moment, jak Max zaczyna kopać dół.

Nawet w Cayo Perico doszukałem się pewnych na wiązań do MP3. A mianowicie doki z wyspy w pewnie sensie przypominają te z Max'a.
sdr
napisany 28.03.2021 o godzinie 18:37
zobacz profil autora
Myślę, że to normalna rzecz, że producenci gier praktykują recykling obiektów. Można masę pracy/czasu zaoszczędzić, szczególnie przy skali współczesnych gier.

Z kolei wszelkie podobieństwa/nawiązania zawsze są mile widziane przez graczy, szczególnie tzw. starą gwardię. Z drugiej strony takie niejednoznaczności i niedopowiedzenia stanowią pożywkę dla różnego rodzaju legend i teorii co też pomaga budować zaangażowaną społeczność. Podejrzewam, że kiedyś Rockstarowi takie rzeczy wychodziły przypadkiem, bo po latach sami wielu wątków nie potrafili jednoznacznie wyjaśnić, a teraz to raczej element marketingu.
fan_GTA
napisany 27.03.2021 o godzinie 22:21
zobacz profil autora
Chyba nie.
chaos
napisany 27.03.2021 o godzinie 21:07
zobacz profil autora
Też czekasz na Max Payne 4?
wybierz stronę: 1
© 2004 - 2021 GTAthegame NETWORK · All Rights Reserved
Design & Engine by sdr · Content by fan_GTA · Odsłon 263174 · Wizyt 232013